تولید باتری بدون فلز با قابلیت بازیافت و سازگار با محیط زیست

به گزارش سفر به مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این باتری بدون فلز در محیط اسیدی تجزیه می شود تا آسیبی به محیط زیست وارد نکند. بدین ترتیب مشکل ناشی از رها شدن باتری های لیتیومی تجزیه ناپذیر در طبیعت برطرف می شود.

تولید باتری بدون فلز با قابلیت بازیافت و سازگار با محیط زیست

پیش از این محققان شرکت آی بی ام از آب شور برای تولید باتری های سازگار با محیط زیست استفاده کرده بودند، اما این باتری ها ظرفیت ذخیره سازی بالایی نداشتند. پژوهشگران دانشگاه تگزاس از زنجیره های الکتروشیمیایی متشکل از آمینو اسیدها موسوم به ردوکس پلی پپتیدهای فعال، برای تولید دو الکترود موجود در باتری ها استفاده کرده اند.

از این طریق انتقال جریان انرژی و نیز شارژ و خالی کردن شارژ باتری ها ممکن می شود. در جریان آزمایش های اجرا شده بر روی نمونه اولیه این باتری جریان انتقال انرژی از آن ثابت بوده و در نهایت بعد از استفاده از باتری تجزیه آن در محیط اسیدی ممکن شده است.

تولید چنین باتری نیاز به مصرف ذخایر فلزات زیرزمینی بدین منظور را می گیرد و استفاده از این فلزات برای مصارف مهم دیگر را ممکن می کند. غیر سمی بودن و ایمنی بالا مزیت دیگر استفاده از باتری های مذکور است. محققان امیدوارند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی بتوانند بهره وری نسخه نهایی باتری های مذکور را افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1143

به "تولید باتری بدون فلز با قابلیت بازیافت و سازگار با محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید باتری بدون فلز با قابلیت بازیافت و سازگار با محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید