تغییرات گسترده در کابینه دولت مستعفی یمن، فرار خانواده عبدالله صالح به عمان

به گزارش سفر به مالزی، رئیس جمهور مستعفی یمن دست به تغییرات گسترده ای در کابینه، ارتش و دستگاه قضایی این کشور زده است. دولت هادی همچنین از تمامی کشورهای دنیا خواست تا سفارتخانه های خود را به عدن منتقل نمایند.

تغییرات گسترده در کابینه دولت مستعفی یمن، فرار خانواده عبدالله صالح به عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش سفر به مالزی، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، یک منبع مسئول در وزارت خارجه دولت مستعفی یمن با استقبال از تصمیم دولت سومالی برای تعطیلی سفارتش در صنعا و انتقال آن به عدن از سایر کشورها دعوت کرد در اسرع وقت اقدامات مشابهی را در پیش گیرند.

این منبع تاکید نمود: اقدام دولت سومالی در راستای حمایت از دولت عبدربه منصور هادی (رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن) و تقویت روابط محبت آمیز دو کشور انجام شد.

با وجود اینکه همه سفارت خانه های کشورهای عربی و خارجی در صنعا باقی مانده اند اما بیشتر سفرای این کشورها ماموریت های خود را به وسیله سفارت هایشان در کشورهای همسایه انجام می دهند.

این اقدام دولت سومالی تنها چند هفته پس از بازگشت دولت مستعفی یمن به عدن و شروع فعالیت های بیشتر وزرای دولت مستعفی در این شهر بود.

از سوی دیگر بعضی منابع مدعی شدند که علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن اخیرا پیشتر اعضای خانواده خود را که شامل فرزندان خود و برادرش و همسران آن ها و نوه هایش می گردد را با هواپیمای سازمان ملل از صنعا به شهر مستقط، پایتخت عمان منتقل نموده است.

این منبع مدعی شد که صالح این اقدام را به دنبال بالا دریافت اختلافاتش با گروه انصارالله اتخاذ نموده است. به ویژه که انصارالله کوشش دارد، کنترل کامل گارد حراستی ریاست جمهوری را در دست بگیرد.

از سوی دیگر عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن دست به تغییرات در کابینه، دستگاه قضایی و ارتش این کشور زد.

وی ابتدای ماه گذشته میلادی تغییرات جزئی در کاینه احمد بن دغر، نخست وزیر خود اعمال کرد که شامل وزارت های دارایی، رسانه و فرهنگ، آموزش عالی، گردشگری، و اوقاف و ارشاد دینی بود.

هادی همچنین رئیس جدیدی برای بانک مرکزی که یکی از قدرتمندترین نهادهای این کشور محسوب می گردد، مشخص کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 195

به "تغییرات گسترده در کابینه دولت مستعفی یمن، فرار خانواده عبدالله صالح به عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات گسترده در کابینه دولت مستعفی یمن، فرار خانواده عبدالله صالح به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید