برای کسانی که می خواهند تنها سفر نمایند!

به گزارش سفر به مالزی، یکی از نکاتی که سفر را لذت بخش تر می نماید، حضور در جمع دوستان و همسفران است، اما گاهی ممکن است نتوانیم با یک گروه به سفر برویم یا بخواهیم چند ساعت تنهایی را در طبیعت تجربه کنیم. علاوه بر اینکه ممکن است سفر بخشی از مأموریت شما به خارج از شهر و یا کشور باشد که امکان همراه داشتن وجود ندارد.

برای کسانی که می خواهند تنها سفر نمایند!

سفر انفرادی معمولاً سرشار از هیجان هایی عجیب و پا گذاشتن به جاهای ناشناخته است. بهتر است در طول سفر یکسره در این ناشناخته و عکاسی از آن ها غرق نشوید و همواره مراقب اطرافتان باشید؛ به هرکسی اطمینان نکنید و خوش بینی را کنار بگذارید.

تنها سفر کردن ممکن است لذت هایی نیز به همراه داشته باشد، اما یقیناً خطرات احتمالی آن هم بیشتر است. برای کاهش این خطرات موارد زیر را از قلم نیاندازید.

1. بی خبر نروید:

سعی کنید که حتماً شخصی را از سفر خود مطلع سازید، خصوصاً اگر به طبیعت سفر می کنید. سعی کنید که برنامه سفر، راستا و تاریخ رفت وبرگشت و را با نزدیکانتان در میان بگذارید. احتمال گم شدن یا بروز مسائل پیش بینی نشده در این سفرها بسیار زیاد است؛ بنابراین اگر شما در تاریخ تعیین خود برنگشتید حتماً گروهی به سراغ شما خواهند آمد، دانستن راستا حرکتی شما، یاری خواهد نمود که شمارا زودتر پیدا نمایند و کارهای امدادی با سرعت بیشتری انجام گردد.

اگر در شهرهای دیگر و یا کشور دیگر در حال گذراندن سفر خود هستید، در هنگام خروج از محل اقامت خود، افرادی چون پذیرشگر یا دربان را از برنامه روزانه خود مطلع سازید تا اگر تأخیری در بازگشتتان رخ داد، بتوان به رسیدن یاری امیدوار بود.

2. ارتباط خود را حفظ کنید:

در عصری که گوشی های هوشمند و اینترنت حرف اول را میزند، سعی کنید هرروز، حداقل یک بار با آشناها و اعضای خانواده تان صحبت کنید و موقعیت خود را برایشان توضیح دهید.

توریستانی که به خارج از کشور سفر می نمایند، بهتر است از سیم کارت های بین المللی استفاده نمایند تا سریعاً قابل ردیابی باشد. استفاده از گوشی های هوشمند به سبب داشتن امکاناتی چون GPS و نقشه های آنلاین می تواند در شناسایی مکان ها برای توریست راه چاره مناسبی باشد. انواع مختلف نرم افزارهای سفر نیز بسیار مفید و قابل استفاده هستند.

3. مدارکتان را جداگانه نگه دارید:

در سفر سعی کنید تمام مدارکتان را ا خود به این طرف و آن طرف نبرید و سعی کنید مدارک مهم را در هتل بگذارید و یک کپی از آن ها را به همراه داشته باشید. در سفرهای خارج از کشور، مهم ترین مدرک شما گذرنامه تان است و مسلماً شما نیازی به بردن مدارکی نظیر گواهینامه نخواهید داشت. روزانه مقداری پول را در کیف خود و مابقی را همراه با مدارک در محفظه ای جداگانه بگذارید. کیف های کوچک گردنی و یا جلیقه هایی که در زیر لباس شما پوشیده می گردد، برترین گزینه برای حمل مدارک و جلوگیری از سرقت و یا گم شدن است.

4. از مقصد خود مطلع باشید:

پیش از سفر مقصد خود را شناسایی کنید. قوانین و آداب ورسوم هر جامعه با هم فرق دارد. ممکن است بوسیدن صورت در فرهنگ شما نشانه دوستی باشد اما در دیگر فرهنگ ها این معنی را ندهد. نوع پوشش نیز از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. شناسایی محله های ناامن، مطلعی از شرایط امنیت در ساعت های شبانه و دانستن شماره تلفن های ضروری از دیگر اطلاعات موردنیاز یک توریست است. همواره یک نقشه نیز به همراه داشته باشید تا قبل از ورود به هر محله، ایستگاه پلیس و درمانگاه ها را شناسایی کنید. اگر سفر شما در طبیعت است، شناسایی آب وهوای مقصد امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

5. مراقب سلامتی خود باشید:

تا حد امکان ازآنچه می خورید و می نوشید اطمینان حاصل کنید. همواره مبلغی اضافه را برای خرید احتمالی دارو همراه خود ببرید. سعی کنید از دست فروش ها و اغذیه فروشی های بی کیفیت، غذا تهیه نکنید. قبل از خوردن غذا، حتماً دست های خود را بشورید و ژل ضدعفونی همراه داشته باشید.

اگر به طبیعت می روید، هرگونه میوه را امتحان نکنید. تشخیص تمشک سمی و غیر سمی برای هر شخصی ممکن نیست. از خوردن و حتی لمس کردن قارچ ها بپرهیزید و سعی کنید به گیاهانی که آشنایی ندارید تماس نداشته باشید.

گردآوری و تنظیم: تحریریه خبرنگاران

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1641

به "برای کسانی که می خواهند تنها سفر نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای کسانی که می خواهند تنها سفر نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید