این افکار شما را تا پای اخراج خواهند برد!

به گزارش سفر به مالزی، برای رسیدن به موفقیت، باید ذهنیت خود را تغییر دهید.

همه ما خیلی سخت با تغییر کردن کنار می آییم؛ زیرا می ترسیم اوضاع از شرایط موجود بدتر شود. به عنوان مثال چندین سال پیش از این می ترسیدیم که موزیک ویدئو جایگزین رادیو شود یا اینکه تبلت جای کتاب سنتی را بگیرد. درست است که تغییر کردن نگران کننده است؛ اما مجبوریم به آن عادت کنیم. تغییر در همه جنبه های زندگی و مخصوصا در محیط کار دلهره آور است؛ زیرا همه می خواهیم یک جای ثابت و مناسب برای کار کردن پیدا کنیم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

این افکار شما را تا پای اخراج خواهند برد!

اما واقعیت این است که مقاومت در برابر پذیرش تغییر خطرناک است؛ زیرا نحوه کار، ساعات کار و پروژه هایی که روی آن ها کار می کنیم دائما در حال تغییر هستند. همین موضوع باعث می شود که ما کار خودمان را از دست بدهیم؛ زیرا گاهی اوقات سیستم کاری شرکت عوض می شود و ما باید خودمان را با شرایط نو وفق دهیم. علاوه بر این موضوع، 4 ذهنیت اشتباه دیگر نیز وجود دارند که می توانند آینده شغلی شما را به خطر بیندازند. اگر احساس می کنید که شما نیز همین ذهنیت را دارید، پس زمان آن رسیده است که طرز تفکر خود را تغییر دهید.

1- من از تغییر کردن متنفرم

علوم اجتماعی مدت ها است که نشان داده عدم تمایل مردم به تغییر کردن یک رفتار طبیعی است. همین موضوع باعث شده است عادت های زندگی ما راحت، کارآمد و قابل اعتماد باشند. اما گاهی اوقات کسب و کارها برای رشد خود نیازمند تغییرات هستند. برخی مواقع تغییرات به صورت تدریجی و گاهی اوقات شدید و قوی هستند. کارمندانی که تغییر کردن را به عنوان بخش هیجان انگیز کسب و کار خود می پذیرند افراد شادتری هستند. همچنین پذیرفتن تغییرات به جای شنا کردن در خلاف جهت رودخانه، نشان می دهد که شما برای کار تیمی ارزش قائل هستید.

2- این وظیفه من نیست

همه ما زمانی که مسئولیت های نو به ما سپرده می شود، همین واکنش را از خودمان نشان می دهیم. اما این طرز تفکر به قدری اشتباه است که حتی از آن به عنوان 4 کلمه ای که هرگز نباید در محل کار خود به کار ببرید، یاد شده است. بنابراین سعی کنید این رفتار خود را تغییر دهید. زمانی که یکی از کارمندان درخواست کمک می کند و رئیستان از شما می خواهد به او کمک کنید، فقط برای رفع تکلیف این مسئولیت را قبول نکنید. بلکه جنبه های مثبت آن را نیز در نظر بگیرید. به این فکر کنید که او از میان همه کارمندان موجود، شما را برای این مسئولیت قبول کرده است. پس از این شانس استفاده کنید و خودتان را به چالش بکشید. سعی کنید کار خودتان را به بهترین نحو انجام دهید. رئیس و دیگر اعضای تیم متوجه این موضوع خواهند شد و درنتیجه روی شما حساب ویژه ای خواهند کرد.

3- بی خبری خوش خبری است

ما در یک دنیای خلاق زندگی می کنیم. بنابراین بی خبری همیشه به معنی خوش خبری نیست. اگر احساس می کنید این ضرب المثل واقعا شرایط شما را به خوبی توصیف می کند؛ یعنی تلاش کافی برای تغییر شرایط تیم خود انجام نمی دهید. البته گرفتن بازخوردهای مثبت نیز همین معنی را می دهد. اگر اخیرا هیچ انتقاد سازنده ای از شما نمی شود؛ یعنی شما در حال یادگیری هیچ چیز نوی نیستید. بنابراین با دیگران صحبت کنید و از آن ها بخواهید به شما بازخورد بدهند. با فکر باز به نظر دیگران گوش بدهید و آن ها را بپذیرید.

4- نباید دیگران را از خودم برنجانم

عقاید متضاد به سختی هدایت می شوند. بنابراین بسکمک از مردم فکر می کنند برای اینکه عضو خوبی از یک تیم باشند، باید نقدها خود را به حداقل برسانند. این ذهنیت نه تنها اشتباه است بلکه جلوی شکوفایی توانایی ها و نوآوری شما را نیز می گیرد. پس نترسید از اینکه در یک گروه نظرات خود را بیان کنید؛ حتی اگر مورد استقبال دیگران قرار نگیرند. عبارات خود را با دقت و به طور سازنده انتخاب کنید. اما به یاد داشته باشید که طرز تفکر شما منحصربه فرد است و هیچ شخص دیگری نمی تواند مانند شما فکر کند؛ بنابراین اگر راه حل نوی برای انجام کارها به نظرتان می رسد، آن را مطرح کنید. در مکالمات شرکت کنید و از دیگران بازخورد بگیرید. گاهی اوقات ممکن است میان اعضای تیم تنش ایجاد شود؛ اما ایده های سازنده نیز به همین صورت شکل می گیرند. به اشتراک گذاشتن نظرها کار خوب شما را تبدیل به کار عالی می کند.

5- وقتی رئیس نباشد، با خیال راحت استراحت می کنم

فرض کنید مدیر برای شرکت در یک کنفرانس از اداره خارج شده است؛ شما چه واکنشی نشان می دهید؟ پایتان را روی میز می گذارید و استراحت می کنید یا مانند همیشه و اینکه انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است، به انجام کارهای خود مشغول می شوید؟ مطمئنا یک سری تغییرات مانند جابه جا شدن زمان قرارها و ملاقات ها پیش خواهد آمد. اما استراحت کردن و عقب انداختن کارها به هیچ عنوان نباید جایگزین انجام دادن مسئولیت ها شود. رئیس و دیگر اعضای تیم روی شما حساب باز می کنند؛ پس نباید تنها به این دلیل که کسی شما را نگاه نمی کند از اعتماد آن ها سوءاستفاده کنید. در عوض سعی کنید بر کار و نتیجه نهایی خود بیشتر تمرکز کنید و با انجام به موقع کارها رئیس خود را غافل گیر کنید.

زندگی کردن در دنیایی که هرروز ما را با چالش های نو روبه رو می کند، برای برخی ها هیجان انگیز و برای برخی دیگر استرس آور است. اما در همه این سال ها بشر توانسته است با تغییرها روبه رو شود و بر آن ها فائق آید.

منبع: الی گشت
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1531

به "این افکار شما را تا پای اخراج خواهند برد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این افکار شما را تا پای اخراج خواهند برد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید