یک کشته و 5 زخمی براثر طوفان فرانسه

به گزارش سفر به مالزی، بارش شدید باران و وزش باد، آب گرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و سیلاب در جنوب غربی فرانسه یک کشته و 5 زخمی برجای گذاشته و باعث وارد آمدن خسارات مادی سنگینی شده است.

یک کشته و 5 زخمی براثر طوفان فرانسه

به گزارش ، به نقل از فرانس 24، بارش شدید باران و وزش باد، آب گرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و سیلاب در جنوب غربی فرانسه یک کشته و 5 زخمی برجای گذاشته و باعث وارد آمدن خسارات مادی سنگینی شده است.

امدادگران در حال کوشش برای یافتن جسد مرد 70 ساله ای که در جریان سیلاب در جنوب غربی فرانسه ناپدید شد، هستند. این منطقه در روز های اخیر شاهد بارش شدید باران بوده است. ساکنان منطقه همچنان از داشتن برق محرومند. 14 ناحیه در اوت گَرون با خطر وقوع طوفان روبرو بوده و در شرایط هشدار به سر می برند.

سواحل اقیانوس اطلس شاهد وزش باد با سرعت 130 کیلومتر در ساعت بود. در بیاریتس اقیانوس از شب گذشته پرتلاطم و بسیار مواج بود. کمی دورتر و در منطقه بایون رودخانه طغیان نموده است. طغیان رودخانه در اوستاریتس خساراتی برجای گذاشت. این اوضاع برای ساکنان بی سابقه قلمداد می گردد. جاده ها و پیاده رو ها را آب فرا گرفته است.

: خسارت 390 میلیون یورویی سیل در فرانسه

6 کشته و زخمی درپی طوفان سهمگین در فرانسه

کوشش می گردد از وقوع این حادثه در تولوز جلوگیری گردد. افزایش سطح آب رودخانه گَرون در این منطقه، صبح امروز به مسئله ای نگران کننده مبدل شده بود. برای صبح روز شنبه در این منطقه بارش شدید باران پیش بینی شده بود. این منطقه در سال 2013 نیز شاهد وقوع سیلاب بوده است.

یکی از مقامات محلی در مصاحبه با فرانس 24 بیان کرد افزایش سطح آب به بیش از یک متر و 20 سانتیمتر، باعث خواهد شد آب وارد روستا گردد که اتفاقی نگران کننده خواهد بود.

در لیموژ باد بام خانه ای را با خود به همراه برد. وزش باد در منطقه لاند نیز شدید بود. تندباد به افتادن چندین درخت منجر شد. سقوط درخت در جاده های آب گرفته، بسیاری از جاده ها را بست. طوفانی که از دیروز مناطق جنوب غربی فرانسه را فرا گرفته، برق 220 هزار واحد مسکونی را قطع نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 97

به "یک کشته و 5 زخمی براثر طوفان فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کشته و 5 زخمی براثر طوفان فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید