کمالوندی: سوله آسیب دیده نطنز با تجهیزات پیشرفته تر بازسازی می گردد

به گزارش سفر به مالزی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که قرار است سوله آسیب دیده مجتمع شهید احمدی روشن(نطنز) با تجهیزات پیشرفته تری بازسازی گردد.

کمالوندی: سوله آسیب دیده نطنز با تجهیزات پیشرفته تر بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به حادثه روز پنجشنبه مجتمع شهید احمدی روشن (نطنز) و تصمیماتی که برای بازسازی سوله حادثه دیده به مراجع ذی ربط منعکس شده است گفت که این سوله در ابعادی بزرگتر ساخته و با استفاده از تجهیزات بیشتر و پیشرفته تری احداث خواهد شد.

کمالوندی در مصاحبه با ایرنا گفت: هنوز این بحث وجود دارد که آیا سوله در همان نقطه فعلی ساخته گردد یا با در نظر دریافت ملاحظات پدافندی در محل مناسب دیگری انجام گردد اما آنچه تصمیم آن گرفته شده و برنامه های آن در طول همین دو سه روز طی چندین جلسه معین شده است این است که سوله در ابعادی بزرگتر ساخته می گردد و از تجهیزات بیشتر و پیشرفته تری در آنجا استفاده خواهد شد، در این زمینه تصمیمات لازم اتخاذ و به مراجع ذی ربط منعکس شده است و این مراجع هم از موضوع حمایت می نمایند.

کمالوندی با تأکید بر اینکه این حادثه هیچ وقفه و خللی در کار غنی سازی ایران ایجاد نمی کند، گفت: ممکن است این حادثه در برنامه میان مدت در توسعه و فراوری ماشین های پیشرفته کندی هایی ایجاد کند که با کوشش شبانه روزی و کار جهادی همکاران سازمان این کندی را ان شاءالله جبران می کنیم به نحوی که حتی ظرفیت هایی بیشتر از قبل در این سایت ایجاد گردد. همکاران ما عزم جزم دارند در این زمینه تمام کوشش خود را به کار گیرند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی یادآورشد: قرار بود در این سوله نمونه های بیشتری از ماشین های سانتریفیوژ پیشرفته فراوری گردد. این سوله بعد از خروج آمریکا از برجام و دستور رهبری معظم به سازمان انرژی اتمی مبنی بر ایجاد زمینه لازم برای فراوری 190 هزار سو (در چارچوب برجام) دقیقاً دو روز بعد از این فرمایش ایشان یعنی در روز 16 خرداد 1397 با حضور خبرنگاران این مجموعه افتتاح شد. البته مجموعه به دلیل محدودیت های برجامی با ظرفیت کامل کار نمی کرد در عین حال تکمیل هرچه بیشتر سالن مدنظر بود که تا روز حادثه نیز در دست اقدام بود.

وی همچنین گفت: در زمینه بازسازی سوله خسارت دیده باید دو فرایند ایجاد تأسیسات و تأمین تجهیزات به موازات و درعرض هم در دستور کار قرار گیرد، در واقع همزمان با احداث تأسیسات باید تأمین تجهیزات را هم پیگیری و ابعاد کار را گسترده تر کنیم.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 507

به "کمالوندی: سوله آسیب دیده نطنز با تجهیزات پیشرفته تر بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی: سوله آسیب دیده نطنز با تجهیزات پیشرفته تر بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید