کاهش سهمیه بنزین به شکل پیمانه ای از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی تایید شد

به گزارش سفر به مالزی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به روش درست سوخت گیری با کارت هوشمند سوخت، گفت علت کاهش سهمیه بنزین برخی از رانندگان برداشتن زودهنگام کارت سوخت از دستگاه کارتخوان بوده است.

کاهش سهمیه بنزین به شکل پیمانه ای از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی تایید شد

این شرکت پس از انتشار شایعاتی درباره کاهش سهمیه بنزین هنگام سوخت گیری، یک بیانیه رسمی منتشر کرد:

سامانه هوشمند سوخت به منظور جلوگیری از تخلف ناشی از بیرون کشیدن کارت حین سوخت گیری، طوری طراحی شده تا پس از وارد کردن کارت هوشمند سوخت و مشخص شدن مقدار سهمیه، با آغاز سوخت گیری ابتدا 3.99 لیتر از سهمیه کسر کند؛ سپس 3.99 لیتر دیگر از سهمیه کم شده و این فرآیند به شکل پیمانه پیمانه تا سرانجام سوخت گیری ادامه می یابد.

اگر کارت سوخت حین سوخت گیری از کارت خوان بیرون کشیده گردد، مقداری که باقیمانده 3.99 لیتر است از سهمیه کارت کسر می گردد (مثلا اگر فردی یک لیتر سوخت گیری کرده باشد و کارت را بیرون بکشد، 2.99 لیتر دیگر هم از سهمیه آن کارت کم می گردد). اما اگر همان کارت، دوباره وارد همان کارت خوان گردد، سهمیه اضافی که از آن کم شده بود دوباره به آن برمی گردد. اگر کارت سوخت زود از کارتخوان برداشته گردد، سوخت گیری قطع شده و همان مقدار لیتر از سهمیه کارت کم شده و فقط هزینه آن محاسبه می گردد.

نکته مهم دیگر اینکه هموطنان باید ابتدا کارت سوخت را داخل کارتخوان قرار دهند، سپس رمز چهار رقمی را وارد کنند، نازل را بردارند و سوخت گیری را آغاز کنند، و پس از سرانجام سوخت گیری، نازل را به درستی سر جای خود قرار دهند و پس از مشاهده پیام کارت را بردارید کارت سوخت خود را از کارتخوان بردارند. هموطنان قبل از قرار دادن نازل در جای خود از برداشتن کارت سوخت از کارتخوان خودداری کنند. بنابراین به گفته شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برخلاف شایعات مطرح شده، نیازی به محاسبه میزان سوخت مورد نیاز براساس ضرایب 3.99 لیتری وجود ندارد.

برخی از رسانه ها در روزهای گذشته با مانور خبری بر روی این مساله از لزوم همراه داشتن ماشین حساب در زمان سوخت گیری سخن گفته بودند. عجیب تر آنکه پیش از این، فشردن دکمه خروج بر روی دستگاه پمپ، پس از سرانجام سوخت گیری، به عنوان راهکار جلوگیری از کاهش سهمیه بنزین اعلام شده بود. همچنین اطلاع رسانی ناقص در این مورد نیز مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 185

به "کاهش سهمیه بنزین به شکل پیمانه ای از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش سهمیه بنزین به شکل پیمانه ای از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید