چین، کرونا و تحقق مفهوم جامعه انسانی با سرنوشت مشترک

به گزارش سفر به مالزی، در مواجهه با بحران، مفهوم جامعه انسانی با سرنوشت مشترک از هر زمانی واقعی تر و دلگرم کننده تر است.

چین، کرونا و تحقق مفهوم جامعه انسانی با سرنوشت مشترک

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به مالزی به نقل از رادیو بین المللی چین، من از همه چینی ها که سختی های زندگی روزمره را تحمل نموده و لذت های بسیار را کنار گذاشته اند، ممنونم، فداکاری شما برای مهار شیوع ویروس، خدمت بزرگی برای تمام بشریت است.

این ارزیابی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از اقدامات چین در مبارزه با کروناویروس است که سختکوشی چین برای ایجاد اولین خط دفاعی در جهان را معرفی می نماید.

در زمان حاضر بیماری کووید19 در بیش از 60 کشور جهان شیوع یافته است، جامعه جهانی ضمن مقابله با ویروس، درک عمیق تری از کوشش های چین برای دفاع از امنیت عمومی جهانی به دست آورده است.

مردم شاهد آن هستند که پس از شیوع بیماری، شی جین پینگ رهبر چین در گفت وگوی تلفنی و ملاقات با رهبران خارجی یا پاسخ نامه به دوستان خارجی، بارها به ایدئولوژی جامعه انسانی با سرنوشت مشترک اشاره و تأکید نموده است که چین هم به امنیت و سلامت مردم کشور خویش و هم به امور بهداشت عمومی جهانی توجه می نماید و وظیفه خود را در این باره انجام می دهد.

مبتنی بر همین ایدئولوژی، چین تحت راهنمایی شی جین پینگ، تا حد ممکن از اولویت های نظام بهره برده و جامع ترین؛ جدی ترین و کامل ترین اقدامات را در پیش گرفته و توانسته است تنها در مدت زمان بیش از یک ماه، قویاً از شیوع کروناویروس جلوگیری کند و زمانی ارزشمند را در پیشگیری از بیماری همه گیر جهانی به دست آورده و خط دفاعی محکمی برای مهار سرایت کرونا ایجاد نموده است.

در حقیقت چین ضمن انجام امور پیشگیری و مهار شیوع بیماری در کشور خود، همچنان تا حد امکان به کشورهایی که امکانات پزشکی مطلوبی ندارند و با شیوع کرونا روبه رو هستند، یاری نموده است، برای مثال، تیم کارشناسان داوطلب انجمن صلیب سرخ چین چندی پیش با همراه داشتن لوازم یاریی راهی تهران شد، چین همچنین به کشورهای همسایه ژاپن و کره جنوبی لوازم پزشکی ارسال نموده و می نماید.

ویروس مرز نمی شناسد، همه جهان سرما و گرمای زمین را احساس می نمایند. در مواجهه با بحران، مفهوم جامعه انسانی با سرنوشت مشترک از هر زمانی واقعی تر و دلگرم نماینده تر است. چین با اقدامات معین، تعهدات جدی خود را برای برقراری جامعه بشری با سرنوشت مشترک اجرایی می نماید.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 333

به "چین، کرونا و تحقق مفهوم جامعه انسانی با سرنوشت مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین، کرونا و تحقق مفهوم جامعه انسانی با سرنوشت مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید