هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای دریاهای کشور

به گزارش سفر به مالزی، سازمان هواشناسی کشور نسبت به مواج شدن دریای خزر، دریای عمان و خلیج فارس در پی وزش باد نسبتا شدید هشدار داد.

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای دریاهای کشور

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: وزش باد نسبتاً شدید، افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا دو مترامروز (2 آذرماه) برای نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس، فردا (3 آذرماه) برای خلیج فارس و تنگه هرمز و سه شنبه (4 آذرماه) برای نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

در این شرایط احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد بنابراین نسبت به محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به ویژه فراساحل، ممنوعیت تفریحات آبی و شنا توصیه میشود.

سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه دیگری آورده است: وزش باد نسبتا شدید افزایش ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متر و مواج شدن دریای خزر را از بعدازظهر دوشنبه (3 آذرم اه) تا اواخر وقت سه شنبه (4 آذر ماه) در پی دارد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به ویژه فراساحل، ممنوعیت تفریحات آبی و شنا وجود دارد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 843

به "هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای دریاهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای دریاهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید