مهاجرت برای نشنیدن صدای ملچ ملوچ ، سفر اجباری برای نشنیدن صدای جویدن غذا

به گزارش سفر به مالزی، آیا تا به حال واژه میسوفونیا یا صدا گریزی گزینشی یا صداگریزی را شنیده اید؟ حتی اگر این ها را تا به حال هم نشنیده باشید، لا اقل با یکی از مبتلایان به آن برخورد داشته اید. صدا گریزی یک اختلال عصبی است که منجر به واکنش های شدید و عجیب در مواجهه با ساده ترین اصواتی می گردد که مبتلایان می شنوند. صدای جویدن غذا یا همان ملچ ملوچ یکی از معروف ترین این صداهاست. یک مرد آمریکایی به نام درول مرفی به خاطر صدای ملچ ملوچ خانواده اش در هنگام خوردن غذا آنها را ترک نموده و به مکانی دور مهاجرت نموده است.

مهاجرت برای نشنیدن صدای ملچ ملوچ ، سفر اجباری برای نشنیدن صدای جویدن غذا

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر به کانادا سال 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مرفی می گوید در ابتدای ابتلا به این اختلال تصور می کردم که دیوانه شده ام، و هر صدای کوچکی را سر و صدای شدیدی می پنداشتم و به شدت عصبانی می شدم. او می افزاید: هیچ یک از اطرافیانم نمی توانستند بفهمند چه بر من می گذرد. این موضوع به طرز بدی روی تمام روابط خانوادگی و محبت آمیز ام اثر گذاشت.

مرد آمریکایی در سالهای طولانی زندگی با خانواده اش کوشش می کرد که این صداهای ساده و عادی را تحمل کند اما در این اواخر اختلال او به مرحله بحرانی و اوج خود رسید و رابطه او با خانواده، دوستان و همکارانش رو به وخامت رفت. هیچ یک از اطرافیانش جز فردی به نام کرت فن نمی توانستند رابطه محبت آمیز خود را با او حفظ نمایند. کرت فن که همسن و سال مرفی است او را می فهمد و می داند او چه حال و روزی دارد و می تواند با او همزیستی مسالمت آمیز داشته باشد.

مرفی می گوید در ابتدای ابتلا به این اختلال تصور می کردم که دیوانه شده ام، و هر صدای کوچکی را سر و صدای شدیدی می پنداشتم و به شدت عصبانی می شدم. او می افزاید: هیچ کدام از اطرافیانم نمی توانستند بفهمند چه بر من می گذرد، این موضوع به طرز بدی روی تمام روابط خانوادگی و محبت آمیز ام اثر گذاشت.

او می گوید وقتی حالم رو به وخامت نهاد، تصمیم به مهاجرت گرفتم، و از سر و صدایی که هر لحظه با آن زندگی می کردم دور بشوم، به ویژه صدای جویدن غذا که هر روز چند بار سر میز مجبور به شنیدن آن بودم.

منبع: mirror

منبع: چمدان
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 152

به "مهاجرت برای نشنیدن صدای ملچ ملوچ ، سفر اجباری برای نشنیدن صدای جویدن غذا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت برای نشنیدن صدای ملچ ملوچ ، سفر اجباری برای نشنیدن صدای جویدن غذا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید