مسکو : امیدوارم عراق دچار خلأ قدرت نشود

به گزارش سفر به مالزی، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اظهار داشت، کشورش امیدوار است، در پی استعفای نخست وزیر عراق در میان بحران سیاسی و اجتماعی این کشور، خلأ قدرت در عراق ایجاد نشود.

مسکو : امیدوارم عراق دچار خلأ قدرت نشود

به نقل از روسیاالیوم، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت: امیدواریم فراکسیون های اکثریت در چارچوب زمانی که قانون اساسی عراق تعیین می کند، در انتخاب نامزد برای سمت نخست وزیری پیروز عمل کرده و مانع از وقوع خلأ قدرت در این کشور شوند؛ خلأیی که تهدیدی برای تشدید بحران سیاسی داخلی است.

وی افزود: پیروزیت فراکسیون های اکثریت در انتخاب نامزدی برای سمت نخست وزیری می تواند به عبور از اختلافات داخلی کمک کرده و عراق را به مرحله ثبات بازگرداند.

نبنزیا به اهمیت ادامه گفت وگو میان دولت مرکزی عراق با اقلیم کردستان پرداخت و گفت: تداوم گفت وگوها به منظور بازگشت تفاهم میان بغداد و اربیل حائز اهمیت است و ما اطمینان داریم که بهبودی روابط میان دو طرف به تقویت امنیت عراق کمک خواهد کرد.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق از روز سه شنبه رایزنی ها را با بارزترین گروه های سیاسی پیرامون تعیین نخست وزیر جدید پس از استعفای عادل عبدالمهدی آغاز کرده است.

روز یکشنبه، مجلس عراق با استعفای عبدالمهدی موافقت کرد که گفته بود، هدفش از استعفا پایان دادن به بحران کشور است. براساس قانون اساسی عراق، رئیس جمهور ظرف 15 روز پس از استعفای نخست وزیر مهلت دارد، نامزد جدید را برای این پست تعیین کند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی 15 روز وقت دارد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 64

به "مسکو : امیدوارم عراق دچار خلأ قدرت نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو : امیدوارم عراق دچار خلأ قدرت نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید