فعالیت کارخانه هفت تپه بعد از 28 روز تعطیلی آغاز شد

به گزارش سفر به مالزی، مسوول روابط عمومی شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت تپه شوش گفت: بعد از حدود 28 روز تعطیلی، کار و تولید در شرکت نیشکر هفت تپه از سرگرفته شد.

فعالیت کارخانه هفت تپه بعد از 28 روز تعطیلی آغاز شد

به گزارش سفر به مالزی به نقل از سفر به مالزی ، سید مهدی موسوی مسوول روابط عمومی شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت تپه شوش گفت: بعد از حدود 28 روز اعتصاب و تعطیلی، کار و تولید در قسمت های مختلف شرکت نیشکر هفت تپه در شمال خوزستان از سرگرفته شد.

موسوی روز پنجشنبه افزود: کارفرما متعهد شد ارتقای شغلی کارگران را در کمیته طرح طبقه بندی مشاغل بررسی کند.

او گفت: طی جلسات متعدد در فرمانداری و محل کارگاه هفت تپه و شوش، کارفرمای کشت و صنعت نیشکر پذیرفت تا حقوق مهرماه کارگران حداکثر تا انتها آذرماه پرداخت شود.

موسوی با بیان اینکه طبق وعده کارفرما، حقوق آبان ماه کارگران حداکثر تا 10 دیماه پرداخت می شود، ادامه داد: بازنشسته ها طی سه قسط حق سنوات و مزایای قانونی خود را دریافت خواهند کرد.

او تامین لباس و کفش کار ایمنی برای کارگران در موعد مقرر را از دیگر وعده های کارفرما مطرح کرد و گفت: مقرر شد حق غذای کارگران با 100 درصد افزایش به پنج هزار تومان افزایش یابد.

مسوول روابط عمومی شرکت نیشکر هفت تپه افزود: اکنون با توجه به تأخیر پیش آمده در برداشت نیشکر، کارگران باید با تمام توان نسبت به وظایف خود عمل کنند تا برداشت محصول دچار مشکل نشود و کارگران از حاصل دسترنج و کار خود معیشت خانواده هایشان را تأمین کنند.

او گفت: اساس کار باید کاشت، داشت و برداشت به موقع باشد تا منبع پرداخت مطالبات کارگران با مشکل روبرو نشود.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه 29 آبان ماه طی بخشنامه ای تمام واحدهای این کارخانه به غیر از واحد حراست را بدلیل تامین نشدن منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران تعطیل اعلام کرده بود.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با 24 هزار هکتار گستره زمین های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و 500 نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در 15 کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 67

به "فعالیت کارخانه هفت تپه بعد از 28 روز تعطیلی آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت کارخانه هفت تپه بعد از 28 روز تعطیلی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید