فضانوردان در آینده نزدیک با موشک هوشمند به فضا می فرایند

به گزارش سفر به مالزی، مهندسان ناسا مخزن تست SLS را برای آزمایش محدودیت های شدید شکستند تا راه های جدید ساخت موشک های جدید را مورد سنجش قرار دهند.

فضانوردان در آینده نزدیک با موشک هوشمند به فضا می فرایند

به گزارش خبرنگار فناوری سفر به مالزی، مهندسان مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل آلاباما، عمدا بزرگترین مخزن سوخت موشک جهان را فراتر از حد طراحی خود قرار دادند تا واقعاً نقطه شکست آن را درک کنند.

نسخه آزمایشی مخزن هیدروژن مایع راکت سیستم پرتاب فضایی بیش از 260 درصد از بار های پرواز مورد انتظار را در طی 5 ساعت تحمل کرد؛ مهندسان در این مدت زمان توانستند یک نقطه کمانش را کشف کنند، که پس از آن پارگی ایجاد شد.

نیل اوته، مهندس ارشد دفتر SLS Stages در مارشال گفت: ما عمداً این مخزن را به حد اکثر موارد خود بردیم و آن را شکستیم، زیرا اعمال فشار به سیستم ها در نقطه شکست، به ما داده های اضافی می دهد تا بتوانیم موشک های هوشمند بسازیم.

وی گفت: ما تا چند دهه آینده با سیستم پرتاب به فضا پرواز خواهیم کرد و شکستن مخزن پیشرانه امروز به ما کمک می کند تا با خیال راحت و کارآمد موشک SLS را در حال تکامل ماموریت های مورد نظر خود قرار دهیم.

برای همه آزمایشات، مهندسان ناسا و بوئینگ فشار های بالابری و پروازی را در نسخه آزمایشی مخزن هیدروژن مایع سیستم پرتاب فضایی که از نظر ساختاری با مخزن پرواز یکسان است، شبیه سازی می کنند. در طول آزمایشات روی پایه ایستاده تست 215 فوت مارشال، آن ها از پیستون های هیدرولیکی بزرگ برای تحویل میلیون ها پوند از تحمل فشار، فشار و خمش بر روی مخزن تست قوی استفاده کردند.

مخزن آزمایش برای اندازه گیری استرس، فشار و دما با هزاران سنسور مجهز شده بود، در حالی که دوربین های با سرعت بالا و میکروفون هر لحظه برای شناسایی کمانش یا ترک خوردگی در دیواره مخزن استوانه ای ضبط می شدند.

جولی باسلر، مدیر دفتر SLS Stages گفت: ما خوشحالیم که آزمایشات ناسا با آزمایش ساختاری مرحله اصلی نه تنها در پرواز های سیستم پرتاب فضایی بلکه در طراحی مخازن پیشرانه موشک آینده نیز نقش خواهد داشت.

SLS تنها موشکی است که می تواند در یک مأموریت واحد فضانوردان و تجهیزات را به ماه بفرستد. SLS، Orion و Gateway در مدار دور ماه، ستون فقرات ناسا برای کاوش در فضا های عمیق و برنامه Artemis است که تا سال 2024 اولین زن و مرد بعدی را به سطح قمری می فرستد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 80

به "فضانوردان در آینده نزدیک با موشک هوشمند به فضا می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانوردان در آینده نزدیک با موشک هوشمند به فضا می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید