زمان آغاز فیلمبرداری سنجرخان تعیین شد

به گزارش سفر به مالزی، تهیه کننده مجموعه تلویزیونی سنجرخان از آغاز تصویربرداری و انتخاب بازیگران و عوامل اطلاع داد و گفت: دنبال این هستیم که اگر مسئله ای پیش نیاید و مراحل پیش فراوری و فراوری خوب پیش بروند، بهار 1400، سنجرخان آماده گردد.

زمان آغاز فیلمبرداری سنجرخان تعیین شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، همین چندی پیش بود که بعد از کش و قوس های فراوان، آخرین فیلمنامه سیدضیاءالدین درّی به کارگردانی محمدحسین لطیفی رسماً وارد مراحل پیش فراوری شد. سریال هایی که باید در تلویزیون ساخته شوند تا قهرمانانی همچون سنجرخان و دیگر نام آوران ایران و کردستان را مردم بشناسند. شناخت تاریخ با همه ابعادش برای آیندگان ضروری است و فقط باید به خوبی روایت شوند. لطیفی کارگردان سریال در آیین رسمی اظهار داشت که سه تا چهار ماه برای پیش فراوری درنظر گرفته ایم و براساس برنامه ریزی ها فیلمبرداری سریال هم حدود 6 تا 8 ماه طول می کشد.

تلویزیون، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سریال ایرانی، استانداری کردستان، بازیگران سینما و تلویزیون ایران، کارگردانان سینما و تلویزیون ایران.

سنجرخان وزیری مشهور به سردار اکرم

سنجرخان وزیری، مشهور به سردار اکرم، در زمانی که روس ها مناطق مختلف ایران از جمله کردستان را اشغال نموده بودند، با آگاهی از عمق بحران و فشار های زیاد اشغالگران، ابتدا با فرستادن نامه هایی به حاکم سنندج و کسب اجازه، درخواست اذن جنگ کرد و بعد از ناامید شدن از حمایت آنها، در آغاز کار، به جنگ با قشون انگلستان برخاست و با شکست انگلیسی ها، راه جنگ با روس ها برای او هموارتر شد. او با اتکا به نیرو های مردمی روستا های اطراف سنندج، راهی میدان نبرد با روس ها شد.

نجات تلویزیون از سریال های آپارتمانی

فراوری سریال های فاخر درباره زندگی مفاخر ملی و پخش آن ها از شبکه های سراسری، یکی از کارکرد ها و تأثیرات مثبتی است که شبکه های استانی می توانند داشته باشند. جدی شدن فضای فراوری سریال های فاخر و توجه به ارتقای کیفی این فراوریات و در عین حال استفاده از بازیگران و عوامل بومی، باعث رشد و نمو در این زمینه خواهد شد. چرا که به واسطه ساخت این سریال ها هم تلویزیون از پخش مینی سریال ها و سریال های اصطلاحاً آپارتمانی نجات پیدا می نماید و هم استعداد های درخشانِ استانی در معرضِ نگاه مخاطب قرار می گیرند.

توسعه خرده فرهنگ های بومی کشور

سریال بانوی سردار و جلال از این دست سریال هایی بود که استان های صداوسیما به سیمایِ ملی آورد تا جامعه ایرانی را با مفاخر ملی آشنا کند. پخش این نوع سریال ها به واقع نقش مهمی در تقویت روحیه قهرمان پروری با تکیه بر اتحاد دینی و ملی ایفا می نماید. یکی از کارکرد های شبکه های استانی، توسعه خرده فرهنگ های بومی کشور است، آداب و رسومی که در کنار هم، فرهنگ ملی را شکل می دهند و تقویت آنها، یاری به رشد و بالندگی جامعه ایرانی محسوب می شود و به یقین، یکی از ارکان این فرهنگ های قومی، شخصیت های تأثیرگذاری اند که در طول زمان سر برآورده اند و نقش مهمی در صفحات تاریخ داشته اند.

تلویزیون، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سریال ایرانی، استانداری کردستان، بازیگران سینما و تلویزیون ایران، کارگردانان سینما و تلویزیون ایران،

مقابله با زیاده خواهی های بیگانگان

تاریخ این مرز و بوم به ویژه در دو سده اخیر، مملوء از حوادث ریز و درشت و تلخ و شیرین است که بیشتر آن ها با مبارزات ملی و منطقه ای، علیه استبداد و استعمار عجین شده، مبارزاتی که معیار و محک روحیه آزادی خواهی و آزادگی مردم ایران بوده و دستاورد های فراوانی داشته است. مقابله با زیاده خواهی های بیگانگان و مبارزه مسلحانه با عوامل خارجی و مزدوران داخلی آنها، بخش مهمی از این مبارزات را تشکیل می دهند و در این بین، چهره های شاخصی وجود داشته اند که رهبری خیزش های مردمی بر عهده آن ها بوده است، شخصیت هایی همچون سنجرخان وزیری که حالا دستمایه فراوری سریالی با همین عنوان شده است.

سریالی برای همه آن هایی که روحیه ضداستعماری دارند

استفاده از عوامل حرفه ای فراوری و بهره گیری از ظرفیت های هنری و فرهنگی بومی استان کردستان برای فراوری این مجموعه، فراوری سریالی فاخر، خاطره انگیز و تاثیرگذار را در آینده نزدیک نوید می دهد؛ مجموعه ای نه فقط برای ایرانیان بلکه برای همه کردزبانان دنیا و همه آن هایی که روحیه ضداستعماری و ضد استبدادی دارند و نمی خواهند زیر سلطه بیگانگان زندگی نمایند. به قولی همان وصیتِ مرحوم سیدضیاءالدین درّی که دوست داشت خودش این برگِ آخر زندگی را ورق بزند و اجل مهلت نداد.

تلویزیون، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سریال ایرانی، استانداری کردستان، بازیگران سینما و تلویزیون ایران، کارگردانان سینما و تلویزیون ایران،

بهار 1400 سنجرخان آماده شود

در روز های پیش فراوری به سراغِ حسین جلالی تهیه نماینده این مجموعه تلویزیونی رفتیم و او توضیحاتی درباره انتخاب بازیگران و آغاز تصویربرداری داد. حسین جلالی تأکید کرد: این سریال تلویزیونی 26 قسمت 40 دقیقه ای طراحی شده و سه تا چهار ماه پیش فراوری طول خواهد کشید. ان شاءالله بتوانیم از پاییز مراحل فراوری را آغاز کنیم؛ چرا که هم زمستان و بهار داریم و طوری طراحی نموده ایم که براساس تقویم پیش برویم و مسئله ای پیش نیاید بهار 1400 کار تمام شود.

چه کسی بازیگر سنجرخان می شود؟

او درباره انتخاب بازیگران گفت: هنوز به قطعیت نرسیده ایم، اما امکان دارد برای نقش سنجرخان از بازیگر بومی استفاده کنیم همچون در واقعیت که سنجرخان شخصیت گمنامی بود از بازیگران گمنامِ کاربلد استفاده کنیم. روز های آینده تست زنی آغاز می شود تا به بازیگران این سریال برسیم. بازیگران حرفه ای شناخته شده هم مدنظر داریم که شاید انگشت شمار در پروژه استفاده کنیم.

بازیگران و عوامل فنی بومی

جلالی به انتخاب بازیگران و عوامل بومی اشاره نمود و اضافه کرد: بیشتر قصد داریم از بازیگران و عوامل فنی بومی استفاده کنیم غیر از چند بازیگر حرفه ای؛ البته که هنوز با هیچ بازیگری قرارداد نبسته ایم که نام های آن ها را رسانه ای کنیم.

تدوین همزمان با تصویربرداری

وی در پاسخ به این سؤال که پیش بینی برای پخش دارید، گفت: در کار تاریخی همه چیز به آماده شدن مقدمات کار، عوامل و بازیگرانی برمی شود که به توافق می رسیم، از طرفی بستگی به وقفه و هر نوع اتفاق غیرقابل پیش بینی دارد. البته ما سعی می کنیم تا حدودی همزمان با تصویربرداری تدوین را نیز آغاز کنیم.

تلویزیون، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سریال ایرانی، استانداری کردستان، بازیگران سینما و تلویزیون ایران، کارگردانان سینما و تلویزیون ایران،

استفاده از لوکیشن ها، موسیقی و بازیگران کُردی

جلالی با اشاره به ویژگی های این سریال تلویزیونی، اعلام کرد: استفاده از لوکیشن بکر کردستان، موسیقی و بازیگران کُردی و خود سوژه تاریخ کردستان از ویژگی های سریال سنجرخان به شمار می رود. ان شاءالله از یکی دو هفته آینده محمدحسین لطیفی کارگردان سریال در محل لوکیشن های سنجرخان مستقر خواهند شد البته که الان گروه ایشان در حال آماده کردن مقدمات کارند. تیم کارگردانی روی فیلمنامه سیدضیاء الدین دری که 26 قسمت نوشته شده، کار می نمایند.

همگرایی مردم و مدیران استان کردستان

وی در سرانجام اضافه کرد: لوکیشن هایمان در کردستان انتخاب شده اند و گروه جلوه های ویژه روی فیلمنامه کار می نمایند. چرا که برای ایجاد بعضی موقعیت ها و لوکیشن ها، باید با جلوه های ویژه بازسازی هایی داشته باشند. گروه لباس، کار خودشان را می نمایند و خوشبختانه ما شاهد همگرایی خوبی بین مردم و مدیران استانیم که بسیار علاقه دارند این سریال تلویزیونی ساخته شود. این رفتار ها و همگرایی ها به ما انگیزه می دهد هرچه زودتر جلوی دوربین سنجرخان برویم و این کار را برای آنتنِ صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران آماده کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 554

به "زمان آغاز فیلمبرداری سنجرخان تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان آغاز فیلمبرداری سنجرخان تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید