تور روسیه: رهگیری هدف هوایی از سوی میگ، 31 روسیه بر فراز بارنتس

به گزارش سفر به مالزی، مرکز کنترل دفاع هوایی روسیه اظهار داشت که یک جنگنده میگ -31 روسیه یک هواپیمای گشت هوایی نروژ را در حال نزدیک شدن به حریم هوایی روسیه، شناسایی و رهگیری کرد.

تور روسیه: رهگیری هدف هوایی از سوی میگ، 31 روسیه بر فراز بارنتس

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مرکز کنترل حریم هوایی روسیه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران بیان کرد که جنگنده های این کشور یک هدف هوایی را بر فراز دریای بارنتس و در حالیکه که به حریم هوایی این کشور نزدیک می شد، رهگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک مرکز کنترل دفاع روسیه بیان کرد که یک فروند جنگنده میگ -31 روسیه برای اسکورت هواپیمای گشت هوایی پی-30 ارویون نیروی هوایی نروژ بر فراز دریای بارنتس به پرواز عایدی. مرکز کنترل دفاع ملی روسیه در بیانیه خود بیان کرد که خدمه جنگنده روسی هدف هوایی را شناسایی نموده و آن را بر فراز دریای بارنتس اسکورت کردند. پس از دور شدن هواپیماهای نظامی خارجی از حریم هوایی روسیه، این جنگنده روسی به پایگاه خود بازگشت. روسیه تاکید نموده که پرواز هواپیمای روسی مطابق قوانین بین المللی انجام شد.

میگ-31 یک هواپیمای رهگیر مافوق صوت است. این جنگنده از یک رادار بمراتب پیشرفته تر از رادر-میگ 25 برخوردار است که از فن آوری تغییر فازهای امواج رادار بهره می برد و دارای یک موشک راهنمایی راداری با دستکم دو برابر برد موشک آر 40 است .

آمریکا و متحدان این کشور با پرواز در مرزهای روسیه سعی در جمع آوری اطلاعات از تحرکات نظامی روسیه دارند که بارها با پاسخ به موقع ناوگان هوایی روسیه روبرو شده اند.

اخیرا هم رسانه ها از استقرار و آماده باش جنگنده های ارتقا یافته میگ-31 نیروی هوایی روسیه در شمال این کشور جهت دفع هرگونه تجاوز خبر دادند.جنگنده های فراصوت میگ-31 روسیه در نوایا زیملا پایگاه هوایی این کشور در منقطه دورافتاده در شمال روسیه در آماده باش رزمی هستند.

هواپیماهای ناتو از اواخر سال 2020 پروازهای شناسایی خود را نزدیک مرز روسیه تشدید نموده اند، آخرین حادثه از این دست آدینه گذشته رخ داد که هواپیمای روسی یک هواپیمای شناسایی آمریکایی را بر فراز اقیانوس آرام رهگیری کرد.

مسکو بارها هشدار داده که چنین پروازهایی به وسیله هواپیماهای ایالات متحده و ناتو نزدیک مرز این کشور ، خطر تشدید تنش را به همراه دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1302

به "تور روسیه: رهگیری هدف هوایی از سوی میگ، 31 روسیه بر فراز بارنتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: رهگیری هدف هوایی از سوی میگ، 31 روسیه بر فراز بارنتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید