خبرنگاران 100 میلیارد ریال برای ایمن سازی روستاهای گلستان هزینه شد

به گزارش سفر به مالزی، گرگان - خبرنگاران - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت که در 10 سال گذشته بیش از 100 میلیارد ریال برای اجرای طرح های ایمن سازی 28 روستای در معرض خطر حوادث قهری این استان هزینه شد.

خبرنگاران 100 میلیارد ریال برای ایمن سازی روستاهای گلستان هزینه شد

سید محمد حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: طرح های ایمن سازی اجرا شده در این روستاها شامل ساخت کانال هدایت سیلاب، زهکشی روستا، ایجاد بند اصلاحی و سیل بند و ایجاد دیوار حایل بود.

به گفته وی این اداره کل برای ایمن سازی هر روستا حدود چهار میلیارد ریال هزینه کرده است.

وی همچنین از اجرای طرح ایمن سازی 37 روستای در معرض خطر حوادث قهری استان خبر داد و افزود: این طرح با 300 میلیارد ریال اعتبار در دست اجرا است و تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان دارای شناسنامه مدیریت برای 391 روستای در معرض خطر حوادث قهری استان است.

بیشترین خطر حوادث قهری آسیب رسان به واحدهای مسکونی و زیرساخت روستاهای گلستان، در مناطق جنوب مربوط به رانش زمین، لغزش (زلزله)، ریزش سنگ و بارش برف سنگین، در مناطق شرق مربوط به ایجاد فروچاله و رانش زمین و در نوار شمالی نیز وقوع سیل و آبگرفتگی است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: در صورت تامین اعتبار، ایمن سازی روستاهای در معرض خطر استان مطابق اولویت، طی 2 سال سرانجام می یابد.

استان گلستان با افزون بر 20 هزار کیلومتر مربع وسعت به سبب ویژگی های طبیعی و جغرافیایی در تیررس بلایای طبیعی قرار گرفته است و در سال های اخیر در مقابل حوادث قهری بویژه سیل و زلزله آسیب پذیر شده که سیل، آبگرفتگی و رانش زمین سال 98 و زلزله در تعدادی از روستاهای رامیان و مراوه تپه در سال 99 نمونه بازر آن است.

از مجموع جمعیت یک میلیون 869 هزار نفری گلستان 46.6 درصد در هزار و 75 روستا و آبادی زندگی می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 907

به "خبرنگاران 100 میلیارد ریال برای ایمن سازی روستاهای گلستان هزینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 100 میلیارد ریال برای ایمن سازی روستاهای گلستان هزینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید