خبرنگاران فراوری اوپک به کمترین سطح در دو دهه اخیر رسید

به گزارش سفر به مالزی، تهران- خبرنگاران- خبرگزاری رویترز نوشت: در حالی که عربستان سعودی و دیگر اعضای آغاز به کاهش فراوری نفت خام نموده اند، میزان فراوری نفت اوپک در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) کمترین میزان طی دو دهه گذشته بوده است.

خبرنگاران فراوری اوپک به کمترین سطح در دو دهه اخیر رسید

به گزارش بامداد شنبه رویترز، اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)در ماه می روزانه بطور متوسط 24.77 میلیون بشکه نفت فراوری نموده اند، و این میزان از فراوری 5.91 میلیون بشکه در روز کمتر از ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) است.

ماه گذشته اعضای اوپک و متحدانش برای جبران رکود تقاضا و افت قیمت ناشی از بحران ویروس کرونا بر کاهش فراوری توافق کردند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا و دوران قرنطینه و عرضه کمتر توسط فراوری کنندگان جهانی، قیمت نفت در ماه آوریل به بشکه ای 16 دلار رسید که این کاهش قیمت طی 21 سال گذشته بی سابقه بوده است.

دانیل گربر مدیر اجرایی مرکز پترو لجستیک که خروجی اوپک را با ردیابی محموله های نفتکش ارزیابی می نماید، به رویترز گفت: اوپک در ماه می با آخرین اقدامات کاهش فراوری خود از جمله کاهش 5 میلیون بشکه در روز در مقایسه با آوریل آغاز قدرتمندی داشته است.

وی اضافه کرد: با این حال توافق به طور کامل اجرا نشده است. با گذشت کمتر از چهار هفته از زمان تصویب توافق، بسیاری از کشورها قبلاً تعهداتی به خریداران داشتند و هنوز نتوانسته اند میزان عرضه را به سطوح توافق شده کاهش دهند.

اوپک و متحدانش که به اوپک پلاس معروفند، توافق کردند که فراوری خود را از اول ماه می (12 اردیبهشت) 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. سهم اوپک که متشکل از 10 کشور با بیشترین فراوری از اکتبر سال 2018 است، به میزان شش میلیون و 84 هزار بشکه در روز است.

به گزارش رویترز، فراوری نفت این کشورها تا به امروز 4.48 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است که برابر با 74 درصد از توافق ماه گذشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 541

به "خبرنگاران فراوری اوپک به کمترین سطح در دو دهه اخیر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فراوری اوپک به کمترین سطح در دو دهه اخیر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید