حاجی میرزائی: دانش آموزان را باید برای فعالیت های مشارکت محور آماده کنیم

به گزارش سفر به مالزی، وزیرآموزش وپرورش در ملاقات روسای سازمان دانش آموزی استان ها گفت: در انجام فعالیت ها نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم لذا باید دانش آموز را برای فعالیت های مشارکت محور آماده کنیم.

حاجی میرزائی: دانش آموزان را باید برای فعالیت های مشارکت محور آماده کنیم

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عصر امروز محسن حاجی میرزایی در ملاقات مدیران حوزه ستادی سازمان و روسای سازمان دانش آموزی استان های سراسر کشور که در ساختمان شهید رجایی برگزار گردید، اظهارکرد: سازمان دانش آموزی ظرفیت های بالایی برای حل مسائل آموزش وپرورش دارد لذا باید بیش ازپیش از این ظرفیت بهره مند شویم.

وی اجرای سند تحول را مهم ترین برنامه آموزش وپرورش دانست و اضافه کرد: براساس این سند مهم ترین کارکرد ما تربیت است که باید با مهارت های دینی، اخلاقی، اجتماعی و... همراه باشد.

حاجی میرزایی اظهار داشت: جایگزینی فعالیت ها به جای مأموریت ها یکی از آفت هایی است که دامان بسیاری از سازمان ها را گرفته است لذا باید در این زمینه مراقب باشیم.

وی گفت: مهم ترین مأموریت سازمان دانش آموزی تربیت اجتماعی است لذا باید چشم انداز آن را معین و کوشش کنیم خروجی هایی متناسب با آن اهداف را داشته باشیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: در انجام فعالیت ها نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم لذا باید دانش آموز را برای فعالیت های مشارکت محور آماده کنیم.

وزیر آموزش وپرورش توضیح داد: سازمان دانش آموزی به واسطه وجود سرمایه های انسانی جز ثروتمندترین سازمان های کشور است و دارای قدرت معنوی ارزشمندی است لذا باید از این فرصت برای تربیت دانش آموزان استفاده کرد.

وی بابیان اینکه سازمان دانش آموزی چشم انداز و هدف گذاری چندساله را طراحی کند، گفت: نظم پذیری اعضا، کار های تشکیلاتی از کار های جذاب در این سازمان است، همچنین لباس فرم اعضا یک منزلت و تمایز مهمی است که می تواند افراد را برای پیوستن به کار های گروهی و مشارکتی مختلف آماده کند.

حاجی میرزایی در خاتمه تأکید کرد: مهم ترین عملکرد سازمان دانش آموزی تربیت دانش آموزانی با مهارت های بالای اجتماعی و قدرت تعامل قوی است.

شایان ذکر است در این ملاقات تعدادی از روسای سازمان دانش آموزی استان ها مطالبی در مورد شرایط فعلی سازمان و همچنین پیشنهاد هایی را در حضور وزیرآموزش وپرورش ارائه دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 109

به "حاجی میرزائی: دانش آموزان را باید برای فعالیت های مشارکت محور آماده کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزائی: دانش آموزان را باید برای فعالیت های مشارکت محور آماده کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید