ترامپ در خواب هم نمی تواند امنیت انرژی در ایران را تهدید کند

به گزارش سفر به مالزی، قائم مقام اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: اگر آمریکایی ها می توانستند پالایشگاه های ما را نابود نمایند؛ در جنگ تحمیلی که توان فنی-مهندسی و توان نظامی ما کمتر بود این کار را انجام می دادند لذا این اظهارات بیشتر جنبه شعاری دارد.

ترامپ در خواب هم نمی تواند امنیت انرژی در ایران را تهدید کند

به گزارش گروه مالی سفر به مالزی، جلیل سالاری قائم مقام اسبق مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به ادعا های آمریکایی ها درباره حمله به پالایشگاه های ایران گفت: ترامپ از این جرئت ها ندارد که بخواهد جنگ را به خاک ایران بکشاند و این تهدید هایی هم که می نماید از روی ترس است. در زمان جنگ تحمیلی که تمامی امکانات آمریکا و کشور های غربی در اختیار صدام بود و او نتوانست صادرات نفت ایران قطع کند و هیچ کدام از پالایشگاه های ایران نیز از مدار خارج نشد.

وی ادامه داد: در آن موقع که همه پالایشگاه های ما مورد حمله و بمباران صدام بود؛ به غیر از پالایشگاه آبادان نتوانستند در فرایند کار مابقی پالایشگاه های ما خللی ایجاد نمایند. حالا چگونه می خواهند همه پالایشگاه های ما را نابود نمایند؟ این اظهارات ترامپ و مقامات آمریکایی بیشتر جنبه شعاری دارد.

سالاری همچنین گفت: ترامپ و آمریکا حواس شان را جمع نمایند که گلوگاه صادرات نفت خام کجاست و اگر هر حرکتی نمایند اول آن گلوگاه بسته خواهد شد. دراین صورت بحث انرژی جهان دچار بحران می گردد که این موضوع هزینه زیادی برای آمریکا دارد.

* آمریکا در خوابش هم نمی تواند امنیت انرژی در ایران را تهدید کند

قائم مقام اسبق مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: ما در سخت ترین شرایط در جنگ تحمیلی هم همواره پالایشگاه های ما در مدار فراوری بودند. حتی در آن موقع ما بعضی کار های توسعه ای و افزایش ظرفیت را هم با امکانات محدودمان انجام می دادیم و از ظرفیت طراحی پالایشگاه ها عبور کردیم.

وی تاکید نمود: این حرف ها بیشتر برای ترامپ جنبه تبلیغاتی دارد و آمریکا از این جرئت ها ندارد. اگر آن ها می توانستند پالایشگاه های ما را نابود نمایند؛ در زمان جنگ تحمیلی که توان فنی-مهندسی و توان نظامی و بازدارندگی ما کمتر بود این کار را حتما انجام می دادند. در آن موقع که ما اصلا توان ساخت تجهیزات پالایشی را نداشتیم اجازه ندادیم که پالایشگاه های ما از مدار خارج شوند؛ در حال حاضر هم قطعا ادعا های آمریکایی ها محقق نمی گردد.

سالاری در سرانجام خاطر نشان کرد: ما الان در شرایطی هستیم که هم از لحاظ ظرفیت سازی و ایجاد مخازن استراتژیک و هم از لحاظ شبکه انتقال و توزیع مباحث امنیت انرژی را رعایت کردیم و آمریکا در خوابش هم نمی تواند امنیت انرژی در ایران را تهدید کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 171

به "ترامپ در خواب هم نمی تواند امنیت انرژی در ایران را تهدید کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در خواب هم نمی تواند امنیت انرژی در ایران را تهدید کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید