به تغییر رنگ ناخن هایتان حساس باشید

به گزارش سفر به مالزی، عفونتها از یک نقطۀ زرد یا سفید در نوک ناخن شروع می شوند و به سمت بستر ناخن پیشروی می کنند. محیط مرطوب و تاریک زمینۀ رشد آنها را فراهم می کند.

به تغییر رنگ ناخن هایتان حساس باشید

خبرنگاران | فکر می کنید که زرد شدن گاه به گاهی ناخن تان ارزش نگرانی ندارد؟ عجله نکنید. نزدیک به 50 درصد از تغییرهای رنگ ناخن ناشی از قارچ است. موضوعی که درمان آن ممکن است پیچیده شود و اگر آن را پشت گوش بیاندازید اوضاع بدتر هم می شود. ضمن اینکه اگر دستگاه ایمنی بدنتان ضعیف است و داروهای خاصی مصرف می کنید نیز مبارزه با عفونت قارچی سخت تر هم می شود.

به گزارش خبرنگاران ، حال به خبر خوب می رسیم. پیشگیری از قارچ ناخن اغلب آسان است. فقط روشهای آسان زیر را در پیش بگیرید تا پاها و دستهایی عاری از قارچ داشته باشید.

حواستان به علائم هشداردهنده باشد

در اغلب موارد، عفونتها از یک نقطۀ زرد یا سفید در نوک ناخن شروع می شوند و به سمت بستر ناخن پیشروی می کنند. محیط مرطوب و تاریک زمینۀ رشد آنها را فراهم می کند. از اینجا به بعد، ممکن است شاهد رگه های سفید، زرد یا قهوه ای در ناخن، ضخیم شدن ناخن و حتی شکستن ناخن باشید. اگر تغییری در رنگ یا بافت ناخن مشاهده کردید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

دستها و پایتان را خشک نگه دارید

قارچها در تاریکی و محیطهای مرطوب به سرعت رشد می کنند. بنابراین همیشه پس از استحمام بین انگشتهایتان را خشک کنید. جوراب شلواری و دستکشهای چرمی، محیطهای بسیار خوبی را برای رشد قارچ فراهم می کنند. در نتیجه این گونه پوشیدنی ها را شبها در معرض هوای بیرون قرار دهید. همچنین، پودر آنتی باکتریال روی پا و کفشهایتان بپاشید و جورابهایتان را بلافاصله بعد از ورزش عوض کنید.

جورابهایتان را با مایع ضدعفونی کننده بشویید

هنگام شستن جورابها و جوراب شلواری ها مقداری مایع ضدعفونی کننده نیز به شوینده اضافه کنید.

محیط اسیدی ایجاد کنید

چند نقطه در حال تشکیل شدن مشاهده کرده اید؟ محلولی متشکل از یک ششم سرکه و پنج ششم آب درست کنید و ناخنهایتان را در این محلول بگذارید. قارچها نمی توانند در محیط اسیدی زندگی کنند.

از ناخنهایتان در برابر آسیب محافظت کنید

هر چند که هیچ کس از روی عمد انگشتهای پایش را به پایۀ میز نمی زند، اما به هر حال بیشتر مراقب باشید، چرا که ضربه خوردن به انگشت می تواند منجر به بریده شدن بستر ناخن شما شود و فضایی را برای رشد قارچها فراهم کند. ناخن جویدن هم همین خطر را دارد، پس ناخنتان را از دهنتان در بیاورید. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در کفشهایتان وجود دارد؛ به قدری که بتواند بلندترین انگشتتان را نیز آزادانه تکان دهید.

سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید

تضعیف سیستم ایمنی بدن شما را در معرض عفونتهای قارچی قرار می دهد. حتماً استرس خود را با فعالیتهایی نظیر کوهنوری یا مدیتیشن مدیریت کنید و هر شب حداقل 7 ساعت خواب را داشته باشید.

این محلول پیشگیرانه را امتحان کنید

محلول نمکی محیطی متخاصم برای قارچها ایجاد می کند، تعریق زیادی را کاهش می دهد و پوست را نرم می کند که در نتیجه داروهای ضدقارچ بیشتر می توانند در پوست نفوذ کنند. پاهایتان را به مدت 5 تا 10 در مخلوطی از 4 قاشق چایخوری نمک به ازای هر لیتر آب گرم، بخیسانید.

در مانیکور پدیکور بهداشت را رعایت کنید

سالنهای زیبایی پرمشتری، محیطهای مناسبی برای سرایت قارچها هستند. پیش از آنکه به یک سالن زیبایی بروید، از آنها بپرسید که برای جلوگیری از شیوع قارچ از چه روشی استفاده می کنند.

منبع: Prevention.com

ترجمه: خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 3 شهریور 1401 بروزرسانی: 3 شهریور 1401 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 1631

به "به تغییر رنگ ناخن هایتان حساس باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به تغییر رنگ ناخن هایتان حساس باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید