افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان بر اثر حملات آمریکا در سال 2019

به گزارش سفر به مالزی، دیده بان حقوق بشر سازمان ملل در گزارش جدید خود اظهار داشت برای اولین بار غیرنظامیانی که در حملات هوایی آمریکا کشته شدند، بیشتر از آمار افرادی است که از سوی طالبان یا سایر گروه های تروریستی در این کشور جان باختند.

افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان بر اثر حملات آمریکا در سال 2019

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان سفر به مالزی، دیده بان حقوق بشر سازمان ملل در گزارش جدید خود اظهار داشت برای اولین بار غیرنظامیانی که در حملات هوایی آمریکا در افغانستان کشته شدند، بیش از آمار افرادی است که از سوی طالبان یا سایر گروه های تروریستی در این کشور جان باخته اند.

براساس این گزارش، صدها شهروند غیرنظامی نیز طی سال گذشته میلادی در حملات طالبان جان باختند.

پاتریشا گاسمن رئیس حقوق بشر آسیای سازمان ملل در این باره گفت: با تشدید جنگ در افغانستان طرفین این درگیری توجه کمتری به قوانین جنگ داشته و این عامل مهمی در افزایش صدمه به غیرنظامیان بوده است.

این نهاد شرایط حقوق بشری بیش از 100 کشور جهان را در گزارشی 652 صفحه ای مورد آنالیز قرار داده است.

مقامات دیده بان حقوق بشر همچنین گفتند که در سال 2019 فعالان حقوق مدنی را از تمام احزاب و سیاسیون افغانستان برای مذاکره با طالبان دعوت نموده اند.

براساس این گزارش، همچنین نیروهای ویژه ارتش افغانستان که تحت آموزش و کنترل سازمان سیا آمریکا هستند، 12 عملیات شبانه را انجام داده که تنها در یک حمله 11 مرد یک خانواده به قتل رسیدند.

این گزارش در بخش دیگری با اشاره به حملات طالبان، تاکید نمود طالبان طی سال گذشته مرتکب اعدام، شکنجه و بدرفتاری با زندانیان بوده و حملات این گروه جان تعداد زیادی از غیرنظامیان را گرفته است.

به گفته مقامات سازمان ملل، دولت افغانستان پیشرفت اندکی در کاهش خشونت در زندان های این کشور داشته اما نتوانسته نیروهای امنیتی این کشور را مسئول پذیر کند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 183

به "افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان بر اثر حملات آمریکا در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تلفات غیرنظامیان در افغانستان بر اثر حملات آمریکا در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید