ارتش سرکوبگر میانمار به مانور نظامی آمریکا دعوت شد

به گزارش سفر به مالزی، ارتش میانمار که به پاکسازی قومی علیه مسلمانان روهینگیا متهم شده است، به عنوان ناظر برای شرکت در مانورهای نظامی سال آینده آمریکا و تایلند دعوت شده است.

ارتش سرکوبگر میانمار به مانور نظامی آمریکا دعوت شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دکترای مدیریت در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به مالزی به نقل از رویترز، در حالی که سازمان ملل و آمریکا رسما ارتش میانمار را به پاکسازی قومی علیه مسلمانان روهینگیا متهم کرده اند، ولی ارتش این کشور برای شرکت در مانور نظامی چند ملیتی سال آینده به رهبری آمریکا و تایلند دعوت شده است.

کریستوفر لوگان سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: تایلند از میانمار دعوت کرده است تا در مانور سالیانه موسوم به کبرا گلد شرکت کند.

در این مانور قرار است هزاران نظامی آمریکایی و تایلندی به همراه نظامیان سایر کشورهای آسیایی شرکت نمایند.

لوگان اضافه نمود: میانمار دعوت شده است تا به عنوان ناظر در این مانور شرکت کند و بخش مربوط به یاری های انسانی و مقابله با فجایع این مانور را زیر نظر داشته باشد.

یک افسر ارشد ارتش تایلند نیز تاکید کرده است که هنوز معین نیست آیا میانمار این دعوت را قبول می نماید یا نه، ولی تایلند مایل است تا میانمار در این مانور شرکت کند.

وی در پاسخ به این سؤال چرا تایلند از میانمار دعوت کرده است تا در این مانور شرکت کند، آن هم بر خلاف نگرانی های مربوط به سرکوب مسلمانان روهینگیا، گفت: این مساله هرگز در مذاکرات مطرح نشده است. ما مساله روهینگیا را از مانورهای نظامی جدا کرده ایم. ما بر روی آموزش، تمرینات نظامی و همکاری نظامی متمرکز هستیم. امیدواریم میانمار در این مانور شرکت کند.

وی در ادامه اضافه نمود: آن سیاست است و ما سرباز هستیم. این یک مانور نظامی است.

ارتش میانمار هنوز حاضر به اظهارنظر درباره این مساله نشده است. پنتاگون نیز حاضر به پاسخ به این سؤال نشده است آیا ارتش آمریکا کوشش کرده است تا بر تایلند فشار وارد کند تا از میانمار دعوتی بعمل نیاورد، آن هم به خاطر محکومیت بین المللی اقدامات سرکوب گرایانه ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا؟.

این در شرایطی است که آمریکا تحریم هایی را علیه یک ژنرال ارشد میانماری به خاطر دست داشتن در کشتار و جنایات علیه مسلمانان روهینگیا اعمال کرده است.

مائونگ مائونگ سوئه ژنرال ارشد ارتش میانمار متهم به راهنمایی کمپین پاکسازی قومی علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخین است.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا 22 نوامبر شرایط در استان راخین در شمال میانمار را معادل پاکسازی قومی در نظر گرفته است. دولت ایالات متحده شواهد معتبری از جنایات این ژنرال ارشد میانماری دارد، شامل اتهاماتی علیه کشتار غیرنظامیان توسط نیروهای امنیتی، خشونت جنسی و بازداشت های خودسرانه و همین طور سوزاندن روستاهای مسلمانان روهینگیا.

بیش از 870 هزار مسلمان روهینگیا به بنگلادش فرار کرده اند که 660 هزار نفر آنها از 25 اوت تا به امروز خاک میانمار را ترک کرده اند.

پزشکان بدون مرز با انتشار گزارشی اعلام کرده است که تا به امروز حدود 9 هزار مسلمان روهینگیا در خشونت های اخیر ارتش و نیروهای امنیتی میانمار جان خود را از دست داده اند.

ارتش میانمار تعداد کشته شدگان را چند صد نفر اعلام کرده و هدف قراردادن غیرنظامیان و کشتار مسلمانان را تکذیب کرده است.

در مانور کبرا گلد قرار است 29 کشور از جمله میانمار شرکت نمایند. در این مانور بیش از 3600 پرسنل نظامی آمریکایی شرکت خواهند کرد. این مانورها هر سال در تایلند برگزار می شود و مانور آینده قرار است فوریه 2018 برگزار شود.

آمریکا و تایلند دهه هاست که مانورهای مشترک نظامی برگزار می نمایند، این مانورها در شرایطی برگزار می شود که واشنگتن نسبت به شرایط حقوق بشر و دموکراسی در تایلند نقدها زیادی را مطرح کرده است.

روابط آمریکا و تایلند پس از به قدرت رسیدن نظامیان در سال 2014 میلادی رو به سردی گذاشت ولی با به قدرت رسیدن ترامپ روابط دو کشور بار دیگر بهبود یافته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-malaysia.ir شناسه مطلب: 207

به "ارتش سرکوبگر میانمار به مانور نظامی آمریکا دعوت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سرکوبگر میانمار به مانور نظامی آمریکا دعوت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید